Колку тежат луѓето во различни делови од светот?

Колку тежат луѓето во различни делови од светот?

Просечната тежина на човекот е околу 62 килограми. Но, таа варира во различни делови од светот. Погледнете колкава е просечната тежина на мажите и жените во различни земји, на различни страни на планетата Земја.

(1) Колку тежат луѓето во различни делови од светот?

Канада


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар