списание | Кафе пауза

Урнебесни Фотошоп грешки на светски позната фотографка: Можете ли да ги забележите?

Станува збор за едно од најпрестижните списанија во светот и за неговата насловна страница.

Плејбој модели фотографирани до 60 години подоцна

Списанието е виновник за почетокот на кариерите на илјадници модели низ годините, а голем број од нив редовно прават нови фотосесии по нивното прво појавување на страниците на Плејбој.

Оптички илузии кои ќе ви го поматат умот

Талентираните Бломерс и Шум изработиле откачени оптички илузии, кои ќе ве нетераат да помислите дека халуцинирате. :)
Датум: 03 окт 2012
, Автор:

Најпознатите плажи од списанието „Sports Illustrated“

Секоја година во февруари излегува нов број на модното списание специјализирано за костими за капење, Sports Illustrated Swimsuit Issue. Фотографиите се прават на најегзотичните места ширум светот...
Датум: 07 авг 2012

Оригинални идеи за моќен маркетинг

Во денешно време, кога секој човек на дневно ниво гледа по илјадници реклами, најтешката работа е да се привлече вниманието на потенцијалните купувачи. Еве некои ултраефективни начини.

Колку милионери има во светот

Списанието „The Economist“ известува дека постојат два „официјални“ методи кои се користат, за да се дознае колку милионери постојат во светот.

Како да ги употребите старите весници и списанија?

Прочитајте како да ги употребите старите весници и списанија (освен за авиончиња) кои веќе сте ги прочитале и ви фаќаат прашина и беспотребен простор.