Оптички илузии кои ќе ви го поматат умот

Следните оптички илузии се изработени од страна на холандското фотографско дуо Анушка Бломерс и Нилс Шум (Blommers/Schumm) за списанието Хектор. Ако сакате да дознаете што има зад линиите, оддалечете се од мониторот или мрдајте со главата лево-десно. Но, ако не сте доволно расонети или имате вртоглавица, слободно одложете го запознавањето со нив. 🙂Оптички илузии кои ќе ви го поматат умотОптички илузии кои ќе ви го поматат умотОптички илузии кои ќе ви го поматат умотОптички илузии кои ќе ви го поматат умот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

 1. VGHJ Reply

  HAAHHA JAS SI NAJDOV NACIN (LESEN ) DA SI GI VIDAM … KOJ IMA LAP TOP SAMO NEKA SEDNE NEKA GI ISPRUZI NOZETE I NEKA GO LEGNE LAP TOPOT I GOTOVO SLIKITE SE JASNO VIDLIVI

 2. gf Reply

  i do blisku se poznava na obicen komp

 3. kika Reply

  naprotiv od daleku se poznava , a inace ja na laptop usteav da gi vidam

 4. Edna Kreativka Reply

  najlesen nacin za da gi videte e da ja svtrite glavata naopaku i se se gleda 🙂

 5. lala Reply

  tie so se kratkovidi samo neka gi izvadat naocarite

Остави коментар