25 февруари 2011 | Кафе пауза

Чоколаден кафе бакнеж (Chocolate coffee kiss)

Сладок пијалак за сите љубители на кафе со ликер, кои сакаат да си го „зачинат“ денот со уште еден неодолив вкус.
Датум: 25 фев 2011
, Автор:

Колку милионери има во светот

Списанието „The Economist“ известува дека постојат два „официјални“ методи кои се користат, за да се дознае колку милионери постојат во светот.

Животинско кралство (Animal Kingdom)

Филм за работите кои немаме право да ги избираме, како што е семејството и што кога тоа ќе се сврти против нас.

Поедноставете си го вашиот живот

Оставете ги оние нешта кои не можете да ги промените. Фокусирајте се на оние кои можете да ги промените.

Футуристичко еко село

Инспириран од органската форма на коралите, Винсент Келебу креирал утописко еко село кое би било наменето за околу 1.000 семејства на Хаитите, кои настрадаа во земјотресот од 7 степени според Рихтеровата скала во 2010.