Зошто не треба да ја оставате отворена вратата од спалната соба додека спиете?

Без разлика дали го правите тоа за да ги слушнете вашите деца или за да влегува свеж воздух во собата, оставањето на вратата од спалната соба отворена не е најдобриот избор.

Инспиративни и смирувачки идеи за дизајн на спалната соба

Спалните соби се многу често запоставени кога станува збор за убавата организација на просторот и обично служат за фрлање еден куп работи кога ќе дојдат ненајавени гости.

Експертите за фенг шуи откриваат: Ова никогаш не треба да стои во спалната соба – Привлекува негативна енергија и влијае на спиењето!

Спалната соба треба да биде оаза на мир и спокојство - место каде можете да се одморите физички и ментално и да ја обновувате вашата енергија.

Мелем за очи и душа: 10 докази дека спалната соба со тераса е сон!

Спалната соба е наше прибежиште по напорниот ден полн со дневни предизвици и обврски, а кога спалната соба има тераса, тогаш тоа е нашата просторија од соништата.

Летни инспирации за декорирање на спалната соба

Подгответе ја вашата спална соба за летото со помош на овие едноставни идеи.

Каде треба да го поставите креветот за добро да се наспиете?

Доколку немате никакви здравствени проблеми и не сте изложени на многу стрес, а сепак спиете лошо, можеби треба да го погледнете распоредот во вашата спална соба.

Колку често треба да ја перете постелнината?

Дури и ако секоја вечер легнувате во чист кревет, сигурно по само неколку денови чувствувате дека е време да ја исперете постелнината.

Дизајнерка на ентериер открива: Какво влијание има спалната соба на расположението и здравјето?

Дали ви се случило да влезете во вашата спална соба, да го разгледате нередот и да се почувствувате лошо?

5 чести грешки при уредување на спалната соба

Создадете вистинска оаза на одмор и добар сон во вашата спална соба.

Постелнината во оваа боја ќе ви помага полесно да заспиете

Оваа боја во спалната соба создава спокојно и мирно опкружување.

Жените откриваат: Која машка навика во спалната соба ги нервира повеќе од ’рчењето?

Соживотот со партнерот е полн со убави моменти, но секојдневно се провлекуваат и некои работи што иритираат.

Тајните на брачниот кревет: Што предизвикува немир во спалната соба?

Според кинеската дисциплина фенг шуи, спалната соба е од големо значење во домот, бидејќи има силно влијание на квалитетот на односот со саканата личност.