11 октомври 2020 | Кафе пауза

3 лесни и евтини чекори за трансформирање на вашата спална соба во оаза на мирот

Без разлика дали сте личност која сака да поминува повеќе време во или надвор од домот, домот е место што треба да ви даде мир.

Расте во гроздови, го спречува дејството на лековите: 10 работи што не сте ги знаеле за „забранетото овошје“

Грејпфрутот може да има дијаметар до 15 сантиметри и да тежи до 1,5 килограми, а во Барбадос го нарекуваат и едно од седумте чуда.

Втората половина на октомври ќе им донесе невидена среќа на овие 3 хороскопски знаци

Периодот до 29 октомври носи многу можности, а вие треба да го дадете максимумот за да ги искористите тие можности.