сексуален живот | Кафе пауза - Part 3

13 силни причини зошто треба секојдневно да имате секс

Здраво срце, силни мускули, зголемена циркулација на кислород, среќа...

16 начини за најдобриот секс кој некогаш сте го имале

Сте знаеле ли дека зголемената изложеност на сонце ја зголемува и сексуалната желба?

Сакате секс во тројка? Ова се основните правила кои мора да ги знаете

Повеќето имаат разни „мрсни“ сексуални фантазии, но само малкумина имаат храброст да ги остварат.
Датум: 25 јун 2014
, Автор:

Фенг шуи лекции за вечна љубов

Ништо нема да ве чини да ги испробате советите од оваа древна кинеска вештина кои може да ви помогнат да постигнете хармонија во љубовниот, но и во сексуалниот живот.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Секс-вежби за затегнато тело, добра кондиција и подобар сексуален живот

Секс-вежбите се серија специјално дизајнирани вежби со цел да го подобрат вашиот сексуален живот.
Датум: 17 мај 2014
, Автор:

Квиз: Колкав е вашиот сексуален IQ?

Иако можеби мислите дека сте искусни и сте пробале многу работи во сексот, сепак искуството не гарантира дека сте експерт.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

10 знаци дека сексуалниот живот ви за’рѓал

Ова се 10 јасни знаци дека е време да го оживеете вашиот за’рѓан сексуален живот и конечно да добиете насмевка на вашето лице.
Датум: 26 фев 2014
, Автор:

10 важни лекции за сексот

Ако не сакате да зборувате на темата, барем редовно едуцирајте се и искористете го знаењето за да имате поздрав, повозбудлив и поисполнет сексуален живот.
Датум: 17 јан 2014
, Автор: