10 важни лекции за сексот

Сексот е причината поради која многу луѓе се пријателски настроени кон други, тој е потреба која целиот свет ја има, а сепак повеќето од нас сè уште не се чувствуваат удобно да зборуваат на таа тема. Но, ако не сакате да зборувате, барем редовно едуцирајте се и искористете го знаењето за да имате поздрав, повозбудлив и поисполнет сексуален живот.

10 важни лекции за сексот

1. Вашите сексуални фантазии, колку и да ви изгледаат чудни и перверзни, не ве прават чудак.

2. Не мора да сте заљубени за да имате добар секс.

3. Не само што е дозволено, туку е и пожелно да му дадете до знаење на вашиот партнер што е тоа што ви се допаѓа, а што не ви се допаѓа во кревет.

4. Не прифаќајте да правите работи кои не ви се допаѓаат.

5. Никогаш не се заблагодарувајте за секс, дури и кога е фантастичен. Сексот е ваше апсолутно право, не подарок или услуга за која треба да кажете „фала“.

6. Луѓето во текот на сексуалниот чин не ги забележуваат целулитот, влакната, пивскиот стомак, бодликавата брада и останатите „недостатоци“ на човечкото тело.

7. Од сексот не треба да се срамите, ниту да жалите што се случил.

8. Ентузијазмот и храброста се две карактеристики кои е многу пожелно да ги употребите во сексуалниот живот. Покажете му/ѝ смело и самоуверено на партнерот/партнерката што имаат.

9. Практикувајте одвреме-навреме да испробувате нови работи во сексот. Никогаш не дозволувајте тој да стане монотон и здодевен.

10. Порнографските содржини се возбудливи за многу луѓе. Изберете го она што ви е по вкус и дозволете си слободно разгорување на страстите.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар