Сјајна керамика инспирирана од оригами

Сетот од керамички прибор за јадење кој е инспириран од оригами изгледа како вистинска свиткана хартија обликувана во форма на чинии.

Направете сами уникатен подарок: Посадете растенија во интересни садови

Доколку познавате личност која сака растенија, со оваа идеја дефинитивно нема да погрешите!

Инспирирано од Инстаграм: Оригинални начини за складирање на шминката

Секоја девојка која сака шминка, сигурно знае колку е понекогаш тешко да ја чува и одржува уредно распоредена.

Не фрлајте го сунѓерот, со овој едноставен трик тој ќе биде повторно чист!

Постои начин којшто ви гарантира дека ќе се ослободите од бактериите коишто живеат на вашиот сунѓер.

10 работи кои секоја девојка мора да ги има во својот дом пред 30-тата година

Драги дами, се ближи вашиот 30-ти роденден и сфаќате дека е потребно големо уредување на вашиот домашен простор, а потоа и на животот.

Сетете се на ова секогаш кога ќе посакате да зготвите храна во микробранова печка

Многупати досега сте слушнале дека треба да се ослободите од микробарновата печка и дека не треба да ја подготвувате храната во неа...

Научниците откриле неверојатна поврзаност во телото за која досега не се знаело дека постои

Еден тим истражувачи од Универзитетот за медицина во Вирџинија откриле неверојатно откритие кое може да ги промени сите учебници.

Работи кои никогаш не треба да ги ставате во микробранова

Постојат низа јадења, садови и амбалажи кои никако не смеете да ги загревате во микробранова. Некои се штетни по здравјето, додека пак други може да го расипат самиот уред, па дури и да предизвикаат пожар.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Уникатни садови од мраз за незаборавни забави и свечености

Јелица Живковска е жена-иноватор од Македонија која создава уметност за практична употреба, со ограничен рок на траење, но во уникатна форма и со неповторлив дизајн.
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Мали лаги кои секојдневно си ги кажуваме

„Денес ќе го изедам целото чоколадо, па утре ќе бидам само на салата и овошје“. Кои лаги вие си ги повторувате секој ден?

Урнебесно смешни пораки оставени помеѓу цимери

Испровоцирани од нехигиена и негрижа за домот, американските студенти го изразуваат револтот преку пресмешни, хистерични белешки, посветени на цимерот. :)

Работливо мајмунче мие садови

Цивилизираниот мајмун Пит кој се наоѓа во засолниште за примати во Боливија знае да мие садови. Оваа несекојдневна особина тој ја научил од Луис Думас од Париз, кој неколку години работел во засолништето...
Датум: 25 дек 2011
, Автор:
12