расправија | Кафе пауза

5 начини како да ја прекинете расправијата со токсични луѓе

Карактеристика на повеќето токсични луѓе е потребата од кавги од кои секогаш сакаат да излезат како победници.

7 трикови со коишто ќе победите во секоја расправија

Дали сакате да го решите вербалниот конфликт во ваша корист? Користете некои од овие трикови што ќе ја изгаснат експлозивната расправија и ќе ја смират другата страна.

3 хороскопски парови што веројатно ќе се расправаат за време на ретроградниот Меркур

Комуникацијата може да биде клучот за успешна врска. Но, благодарение на ретроградниот Меркур, некои парови можеби ќе треба да вложат дополнителен труд во текот на следните неколку недели.

Дали се расправате со партнерот во последно време? Ова правило ќе ја спаси врската

Ако веќе неколку недели сте во изолација со партнерот, можно е да почне да се појавува нетолеранција кај вас дури и за најмалите проблеми.

5 хороскопски знаци што секогаш први започнуваат расправија во врската

Дали се расправате затоа што сте загрижени или едноставно уживате да се расправате и да ја покажувате својата интелектуална супериорност?

Како да победите во расправија со секој хороскопски знак?

Дозволете ѝ на астрологијата да се придружи во вашата „борба“ и да ве научи како да победите против секој хороскопски знак.

Важна психолошка лекција: Изберете да бидете љубезни наместо да докажувате дека сте во право

Докторот по психологија и еден од најистакнатите писатели на современа мотивациска литература, Вејн Даер, открива зошто никогаш не треба да се расправате околу тоа дали сте во право.

6 „машки“ предмети кои жените сакаат да ги фрлаат в ѓубре

Резултатите од едно истражувањето спроведено во Велика Британија ни покажуваат дека брачните и љубовните партнери кои живеат заедно, често знаат да се расправаат за нередот во домот.

Правила за комуникација: Претворете ја караницата во размена на мислења!

Понекогаш караницата не е начин за градење цврсти, емоционални и сигурни односи.

14 апсурдни нешта што ги прави секоја девојка кога ќе му се налути на своето момче

Факт е дека ниедна врска не е совршена, но кога жените се лутат, мажите веројатно и не знаат каде да бегаат, а оваа листа е веродостоен индикатор зошто.

9 реакции поради кои вие сте подобра личност од останатите

Да се биде подобрата и попаметна личност не е воопшто лесно, но следниве неколку реакции укажуваат дека вие сепак имате храброст да бидете такви.

Како да се справите со силните расправии пред тие да излезат целосно од контрола?

Сите овие совети се дизајнирани со цел да ги вратат расправиите во безбедната зона и да ни отворат пат кон изнаоѓање заедничко решение.
12