06 април 2020 | Кафе пауза

5 трикови за пролетно средување на плакарот: Одеднаш сè ќе биде на свое место

Ви предлагаме неколку совети како да ја извршите оваа задача што е можно поуспешно и побрзо.

Навистина неверојатно: Како животните можат да ја предвидат смртта и природните непогоди?

Големи се шансите дека вашето милениче ќе почувствува дека ќе има земјотрес или друга катастрофа долго време пред вас.

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Сега имаме многу време, така што оваа година нема оправдување куќата да не биде совршено украсена.

Нездрави навики што луѓето ги практикуваат кога се дома

Мислите дека сте безбедни од коронавирусот ако го поминувате времето во вашиот дом? Тоа би можело да биде точно, но само ако не ги практикувате овие нездрави навики.

6 додатоци во исхраната што навистина може да го зајакнат имунитетот

На имунолошкиот систем понекогаш му се потребни додатоци што ќе му помогнат во борбата против вирусот. Постојат илјадници додатоци во исхраната, но не се сите со добар квалитет.

18 нешта кои луѓето случајно ги откриле на неочекувани места

Понекогаш среќаваме нешта на места на кои најмалку очекуваме.

18 фотографии од животни што ќе ве опсипат со љубов

Љубовта што животните може да ја споделат со луѓето е толку силна, што може да ви помогне да се чувствувате помалку нервозни, депресивни или осамени.

Крокети од бананa

Крокетите од бананa може да звучат како чудна комбинација, но ние сме воодушевени.

Дали се расправате со партнерот во последно време? Ова правило ќе ја спаси врската

Ако веќе неколку недели сте во изолација со партнерот, можно е да почне да се појавува нетолеранција кај вас дури и за најмалите проблеми.

6 хороскопски знаци кои сакаат да бидат во центарот на вниманието

На сите им треба внимание, но на некои луѓе им треба многу. Вниманието е исто толку неопходно за нивното здравје и за благосостојбата како и љубовта и тие ќе сторат речиси сè за да го добијат тоа.