Како да победите во расправија со секој хороскопски знак?

Најдобар начин да победите некого е да влезете во неговата глава. А најдобар начин да влезете во нечија главата е преку нивната дата на раѓање. Кога ќе ја откриете најголемата слабост, можете да ја искористите за да победите. Дозволете ѝ на астрологијата да се придружи во вашата „борба“ и да ве научи како да победите против секој хороскопски знак.

kako-da-pobedite-vo-raspravija-so-sekoj-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Овен

Држете се до вашето мислење. Кога Овните се налутени користат силеџиство. Ќе „експлодираат“ кога ќе сфатат дека нивната лутина не влијае на вас, но тоа што се уште полути не значи дека победиле.

Бик

Изненадувачки напад. Со среќа со Биковите. Најдобар начин да ги оттргнете од нивната тврдоглавост е да ги заслепите. Дозволете им да помислат дека победиле и потоа вратете се на расправата кога најмалку очекуваат.

Близнаци

Игнорирајте ги. Близнаците се очајни за публика, па ако се расправате со нив и си заминете, тоа што ќе немаат кој да ги слуша ќе ги полуди. Ќе го променат тонот на гласот само за да имаат со кого да разговараат.

Рак

Направете ја расправата емоционална. Тие многу лесно ќе сочувствуваат со емотивна молба и ќе ви дозволат да победите. Раковите се многу подобри кога се сојузници отколку кога се противници.

Лав

Натерајте ги да помислат дека сте на иста страна. Сè што посакува еден Лав е да се чувствува како „алфа“. Тие можеби нема да се согласат со нешто со цел да контролираат, но ако направите да изгледа дека она што го сакате е нивна идеја, тие ќе се сложат со вас.

Девица

Отстапете. Девиците се логичари, па ако ги имате сите факти и добро ја претставите вашата страна тие самоволно ќе ја прифатат.

Вага

Осигурете се дека сте во право. Водолиите не сакаат расправии, бидејќи тие се задоволувачи на луѓе. Како и да е, сепак тежнеат кон фер однос и секогаш ќе ја разгледаат страната на другите. Погрижете се да имате добар аргумент, откако ќе размислите за сè, бидејќи во спротивно нема да можете да ги победите.

Скорпија

Бидете внимателни. Скорпиите можат да ве натераат да помислите дека победувате, бидејќи тие на тој начин ве придобиваат. Претпоставете дека тие се немаат откажано бидејќи кога ќе сфатат дека сте ја научиле нивната стратегија, ќе попуштат.

Стрелец

Почекајте, но не се предавајте. Стрелците ќе се „борат“ со вас, но нивното внимание не трае доволно долго. Евентуално ќе им досади и ќе продолжат натаму, па ова ќе биде ваша победа.

Јарец

Играјте според нивното его. Од каква помош ќе им биде да се согласат со вас? Ако направите да изгледа дека вашето мислење ќе им помогне во иднина, ќе победувате секој пат.

Водолија

Направете да се чувствуваат како да се глупави. Ако ја прикажете вашата страна како просветлување, тие ќе се согласат со вас. Ништо не може да ја скрши Водолијата како помислата дека не е „кул“.

Риби

Како што сакате. Рибите не се грижат многу што понекогаш може да биде досадно. Речиси и не се чувствува како победа бидејќи тие никогаш не притискаат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар