расположение | Кафе пауза

Кои 4 хороскопски знаци лесно го менуваат своето расположение?

Проверете дали се работи и за вашиот хороскопски знак!

5 книги кои ќе ви помогнат да го подобрите расположението и начинот на размислување

Проверете кои 5 наслови ќе ви помогнат да го подобрите вашето ментално здравје.

5 филмови што ќе ви го подобрат расположението

Овие 5 филмски класици, во форма на романтични комедии и драми, ќе ве излечат од досадата и од лошото расположение.

5 начини како да престанете да обрнувате внимание на негативните луѓе

Ние често не забележуваме колку туѓата негативност всушност може да влијае на нашето расположение и однесување.

Здравствен хороскоп за 2021 година: Што го чека секој хороскопски знак?

Здравствениот хороскоп за 2021 година го подготви Расел Грант, познат британски астролог и автор на неколку книги за астрологија.

Со нив никогаш не знаете на што сте: 5 непредвидливи хороскопски знаци

Постојат луѓе кои постојано нагло го менуваат своето расположение, тие се целосно непредвидливи, па нивните потези и зборови е невозможно да се предвидат.

Јадете ги почесто: Овие 5 намирници го подобруваат расположението во зима

Мрачните и студени зимски денови често предизвикуваат чувство на непријатност и незадоволство. Најчестата причина за тоа е недостатокот на витамин Д во организмот.

Зошто хороскопските знаци не може да ги обземе празничниот дух оваа година?

Новата година е речиси на прагот, но ако не се чувствувате празнично оваа година, астрологијата ќе ви ја открие причината за тоа.

Науката трвди дека ова е песната што најмногу предизвикува да се чувствувате добро

Сигурно мислите дека ако имаше анкета која песна прави да се чувствувате добро, на врвот ќе беа „Happy“ на Фарел Вилијамс, „Shake it Off“ на Тејлор Свифт или „ on Top“ на Бијонсе.

Зошто секој хороскопски знак треба да размислува позитивно?

Позитивното размислување е еден од факторите што играат голема улога при подобрувањето на квалитетот на човековиот живот, па во продолжение прочитајте зошто треба да бидете позитивни.

Серии во кои можете да уживате додека сте во изолација

Овие серии не само што ќе ви предизвикаат чувство на носталгија затоа што ќе ве потсетат на детството, туку во моментов може да имаат навистина позитивен ефект врз вашето расположение.

Пролет, лето, есен или зима: Што открива вашето омилено годишно време за вас?

Постудените месеци, кога деновите се пократки, се поврзуваат со сезонското афективно нарушување. Почетокот на пролетта, пак, носи радост во животот на многу луѓе.