Изберете го најубавиот прстен и дознајте што се крие во длабочината на вашата душа

Со интересни детали, алтернативни камења, различни облици, прстенот кој ќе го изберете открива многу нешта за вашата личност.

Поучна приказна: Прстенот со најмоќната порака на светот

Која е најмоќната порака на светот што сите би требало да ја знаеме?

Само за дами: Одберете прстен и дознајте што открива изборот за вас

Доколку и вие сте големи љубителки на накит, следниов тест на личноста сигурно многу ќе ви се допадне.

Прстен кој ви овозможува да го чуете срцебиењето на саканата личност

Благодарение на овие прстени, вие сега можете да си ги чувствувате срцебиењата, без разлика колку сте далеку еден од друг.

7 нетрадиционални скапоцени камења за веренички прстени

Можеби веќе го најдовте човекот на вашиот живот и подготвени сте да стапите во брак, но помислата на вообичаените веренички прстени ви ја уништува магијата.

Поучна приказна за вистинската вредност на нештата

Луѓето многу често имаат навика да ги судат нештата од прв поглед и да ја одредуваат нивната вредност без да знаат што се крие под површината.

Стари народни верувања: Моќта на прстените и нивното значење

Уште од дамнешно време прстенот се сметал за амајлија и симбол на моќ.

Само храбрите парови ќе го направат ова: Тетоважа наместо веренички прстен

Оваа тетоважа ја симболизира постојаноста на врската меѓу мажот и жената, а трендот е започнат од Адам Левин и Бехати Принслу.

Народен трик кој ќе ви покаже кога ќе се венчате

Постои едно народно верување, кое сигурно сте го чуле од вашата баба, со чија помош можете да откриете на колку години ќе стапите во брак.

4 парчиња накит кои ѝ се потребни на секоја жена

Дури и да имате голем избор на накит, некогаш едноставно сакате само да земете некое парче без мислење и да знаете дека тоа ќе направи да изгледате прекрасно. Затоа постојат класични парчиња кои дефинитивно секоја жена мора да ги поседува.

Прстенот кој го носите може да открива многу за вас

Ако вашиот вереник ви предложи сами да го изберете вереничкиот прстен, имајте го на ум обликот за кој ќе се одлучите, бидејќи тој може да открие многу за вашата личност.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Совршено кутиче за свршенички прстен

Прстенот е само една од работите за која треба да се погрижите. Но дури и откако ќе го изберете, постои можност за прерано откривање на вашите намери од страна на партнерката...
Датум: 01 сеп 2014
, Автор: