07 јуни 2016 | Кафе пауза

Уникатен накит кој ќе направи да се чувствувате како кралица на змејовите

Дозволете си неколку минути да се воодушевувате на овие прекрасни парчиња уметност.

Проблеми во љубовта со кои се соочуваат анксиозните девојки

Сѐ повеќе млади личности секојдневно се соочуваат со анксиозноста која им го отежнува нормалното функционирање во сите животни сфери.

Момците откриваат: Најголемите грешки кои ги прават девојките

Понекогаш девојките може да мислат дека работите што ги прават се во интерес на врската, а не забележуваат дека всушност ја уништуваат.

9 реченици кои треба да ги користите за да го подготвите умот за понатамошен развој

На Интернет можат да се најдат безброј инспиративни реченици кои можат да ви помогнат подобро да го пребродите секојдневието.

Поучна приказна за вистинската вредност на нештата

Луѓето многу често имаат навика да ги судат нештата од прв поглед и да ја одредуваат нивната вредност без да знаат што се крие под површината.

Кофеинска уметност: Слатки животинки, предмети и ликови од поп културата исцртани на кафе

Мелани црта веќе 4 години и без сомнение ја усовршила својата работа.

5 лекции кои можете да ги научите само откако ќе изгубите сѐ

Што ако би можеле да гледате на негативните работи во животот како можност за учење и развој? Што ако би можеле да ги претворите во позитивни нешта?

Најдоброто решение за првутот е всушност средството за плакнење на устата

Речете му збогум на првутот со помош на овој необичен трик.

5-те клучни животни вештини кои секој интроверт треба да ги совлада

Кога сте интровертни, поминувате половина од својот живот грижејќи се за социјалните ситуации, обидувајќи се да ги избегнете или да ги преживеете.

8 едноставни вежби за здрави очи

Покрај останатите вежби, не заборавајте ги и вежбите и за вашите очи.