Предизвик за оние со око соколово: Можете ли да го пронајдете прстенот во оваа градина?

Предизвик за оние со око соколово: Можете ли да го пронајдете прстенот во оваа градина?

За да ја решите денешната задача, треба да пронајдете еден изгубен прстен во оваа градина. Креаторите на оваа загатка тврдат дека просечното време е една минута и половина, а рекордот е 20 секунди. Дали вие можете да бидете побрзи?

Предизвик за оние со око соколово: Можете ли да го пронајдете прстенот во оваа градина?

Ако не можете да го пронајдете изгубениот прстен, погледнете го решението.

  • Решение:

    Предизвик за оние со око соколово: Можете ли да го пронајдете прстенот во оваа градина?

Дали можете да изброите колку пчели има на овој цртеж.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар