партнерка | Кафе пауза

11 карактеристики што треба да ги има жената на вашиот живот

Сите сакаат вистинска љубов, но да ја пронајдете личноста од која ќе добиете таква љубов е малку тешко. Постојат многу различни видови луѓе и милион различни начини да ги запознаете.

Мажите откриваат во кој момент откриле дека нивната партнерка е вистинската за нив

Во едно истражување, мажите откриваат кој бил моментот што ги натерал да сфатат дека нивната партнерка е вистинската за нив.

Жените во лоша врска не помнат зло – тие страдаат!

Кога жените патат и кога се чувствуваат како да се невидливи тие се затвораат.

5 нешта со кои ќе ѝ покажете на вашата партнерка дека ја сакате

Дали сте лудо вљубени во вашата партнерка и само сакате да можете да ѝ покажете колку многу ја сакате?

15 знаци дека сте се вљубиле во жена со високи квалитети

Ако мислите дека вашата сакана е жена со високи квалитети, тогаш сигурно сте ги забележале следниве 15 знаци кај неа...

6 романтични гестови кои секоја жена ги сака

Без разлика дали сте заедно подолго време, или вашата врска е нова, понекогаш е неопходно да ѝ покажете на вашата партнерка дека ја цените.

Срушете ги нејзините ѕидови: 12 причини зошто затворените девојки се најдобрите љубовни партнерки

Постојат многу погрешни сфаќања околу затворените луѓе. Многумина мислат дека се пребирливи и арогантни, но тоа е далеку од вистината.

Најчестите машки лаги преку кои не смеете да поминете и оние кои се дозволени во врската

Некои од тие лаги се сериозни и не смеете да ги занемарите, но некои се сосема безопасни.

10 знаци кои ќе ви откријат дека покрај себе имате совршена девојка

Ако сметате дека сте ја пронашле совршената партнерка за вас, овие 10 знаци ќе ви го потврдат тоа и ќе ги срушат сите ваши сомнежи.

Секс поза за секоја должина на пенисот: Која поза е идеална за вас?

Велат дека „големината не е важна“, но важна е техниката...
12