08 декември 2017 | Кафе пауза

Време е да заборавите на нив: Хигиенски навики кои воопшто не се корисни!

Се случува претераната грижа за здравјето да создаде спротивен ефект, а претераната хигиена може да биде причина и за некои болести.

Ова е најромантичниот филм на сите времиња!

Романтичен, нежен, совршен за оваа зимска ноќ...

Зошто шетањето на ладен воздух е најдоброто нешто што можете да го направите за себе?

Честопати слушаме дека студеното време е добро за нешто здравје, но дали знаете точно кои придобивки ги имаат телото и умот од ниските температури?

7 работи од кои нарцисите најмногу се плашат

Нарцисите обично се дефинирани како личности кои се опседнати со себе и својот изглед. Тие изгледаат како луѓе кои никогаш не биле вознемирени во нивниот живот. Сепак, постојат работи кои смртно ги плашат нарцисите.

7 знаци дека давате премногу од себе

Овие поединци се претерано добродушни, но забораваат дека треба да се грижат и за себе.

Топло кафе за студени зимски денови

Затоплете се овој викенд со вкусно кофеинско задоволство

Според научниците, умот не е ограничен со мозокот

Дали некогаш сте запрашале што всушност е умот? Ако се запрашате навистина е тешко да го дефинирате тој концепт. Дали умот е центарот и столбот на вашето битие?

Алкохолни пијалаци кои ги нарачуваат само девојките кои се во добра форма

Ви предлагаме да одбирате полесни алкохолни пијалаци кои најчесто ги консумираат само оние дами кои водат сметка за својот физички изглед.

Супа полна со здравје која „брише“ 2 килограми за 10 дена

Сакате да ослабите на здрав начин? Во тоа може да ви помогне оваа вкусна супа од цвекло.

15 знаци дека сте се вљубиле во жена со високи квалитети

Ако мислите дека вашата сакана е жена со високи квалитети, тогаш сигурно сте ги забележале следниве 15 знаци кај неа...

Погрешни убедувања за сродните души кои ви го комплицираат љубовниот живот

Време е да заборавите на овие убедувања за сродните души кои сте ги усвоиле од романтичните филмови.