нега на кожа | Кафе пауза

4 знаци кои ќе ви укажат на фактот дека користите погрешен крем за нега на вашето лице!

Сигурно многупати досега сте се запрашале кој е идеалниот хидратантен крем за нега на вашето лице...

5 совети за здрава и блескава кожа во 2023 година!

Негата на кожата и здравиот начин на живот можат многу да придонесат за одложување на природниот процес на стареење и да спречат разноразни проблеми со кожата.

Кои здрави состојки се идеални за нега на чувствителната кожа?

Не пропуштајте ги нашите совети за здрава кожа!

Шеа путер: Чуда прави за целото тело!

Сакате мазна, свиленкава и мека кожа? Нема да погрешите доколку се одлучите за шеа путер!

Дали оризовата вода е здрава за вашата коса?

Сигурно постои добра причина зошто азиските жени со векови ја користат оризовата вода за нега на косата и кожата.

Зошто треба да го вклучите женшенот во негата на вашата кожа?

Ви ги споделуваме здравствените придобивки од женшенот во однос на кожата.

Како антиоксидансите да станат дел од вашата рутина за нега на кожата?

Споделуваме со вас кои антиоксиданси благотворно влијаат врз кожата и на кој начин можете да ги вметнете во секојдневната нега и грижа на вашата кожа.

Дали е безбедно да користите боракс за вашата кожа?

Доколку се прашувавте дали може да користите боракс за нега на вашата кожа, ние го имаме одговорот.