Професор се обидува да создаде преведувач за животни

Професорот открил дека кучињата користат разни повици за разни видови работи и дека дури можат да опишат бои и животински крзна, па решил да направи преведувач за домашни миленици.

Овој веб-сајт ви дозволува да шетате низ светот ако се согласите да се грижите за туѓи миленици

Можете ли да замислите луксузно сместување на вашите патувања – од фармите во Франција до вилите на плажа во Австралија, и сѐ тоа во замена за чување на неодоливи крзнени пријателчиња?

25 нешта кои ќе ги разберат само сопствениците на кучиња

Веројатно го имате документирано секој момент од неговиот живот.
Датум: 25 мар 2016

Кој е подобриот избор за вас, посвојувањето куче или мачка?

Носењето животно во вашиот дом е голема одговорност.
Датум: 17 мар 2016

3 совети за вашите миленици да се чувствуваат удобно кога се сами дома

Сосема е природно она непријатно чувство на вина кога излегувате од дома и го оставате вашето крзнено пријателче само.
Датум: 28 јан 2016

Цитати во коишто ќе се пронајдат сите љубители на животните

Животните придонесуваат да имаме посреќен и поисполнет живот. Проследете ги овие цитати коишто дополнително ќе ви ја зголемат желбата за да го прегрнете вашето милениче.

12 миленици кои не знаеле дека нивните стопани ќе се вратат дома порано

Погледнете ги смешните реакции и изрази на нивните лица.
Датум: 15 дек 2014
, Автор:

Домашни миленици кои се генијалци за камуфлажа

Погледнете ја оваа урнебесна галерија со животни кои одлично се камуфлирале со помош на предметите или природата околу нив.
Датум: 09 ное 2014
, Автор:

Есенско расположение: Слатки миленици завиткани во ќебенца

Погледнете ги овие преслатки суштества завиткани во топли ќебенца.
Датум: 25 окт 2014
, Автор:

Како да натерате мачка да остане на едно место?

Откако неколку корисници на Редит и Имиџер забележале дека нивните мачки на чуден начин се привлечени од кругови, и многу други корисници почнаа да објавуваат слики од своите миленици, измамени да останат заробени во затворен круг.
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Како домашните миленици ви помагаат да живеете посреќен и подобар живот?

Сакајте ги и чувајте ги вашите домашни миленици, тие ви помагаат да бидете подобри и посреќни личности и ве учат да водите здрав и исполнет живот.
Датум: 12 окт 2014
, Автор:

30 „страшни“ и урнебесни исповеди на палави мачки

Сите кои чуваат мачка дома ќе сочувствуваат со сопствениците на овие палави миленици. Погледнете ги овие 30 урнебесни исповеди кои ќе ве насмеат до солзи.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:
12