Марс | Кафе пауза

Владеењето на Марс носи големи промени за овие 2 хороскопски знаци

Планирањето ви оди од рака, а најголем успех ќе постигнат луѓето кои се занимаваат со финансии, маркетинг и технологија.

Марс во Близнаци носи големи промени за овие хороскопски знаци

Марс е планета на дејствувањето, така што ќе донесе многу промени во нашите животи. Ќе ни донесе нови познанства, нови деловни можности, но и интересни средби.

Oваа недела Марс ќе биде најблиску до Земјата во последниве 17 години

Марс во моментов е поблизу од кога било до Земјата.

Ретроградниот Меркур и ретроградниот Марс истовремено: Што ги очекува хороскопските знаци до 22 октомври?

Ретроградниот Меркур не е секогаш ист, некогаш минува безболно, а некогош, како овој, ги уништува вашето трпение и вашиот распоред.

Овие 4 хороскопски знаци ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Марс

Овој транзит започна на 9 септември и ќе трае до 13 ноември и може да ве очекува навистина фрустрирачки и исцрпувачки период, особено ако сте родени во некој од овие 4 хороскопски знаци.

Подгответе се за големи животни пресврти за време на ретроградниот Марс

Ова е период во кој треба да научите да живеете помирно и да научите да не се вознемирувате за ситуациите врз кои не можете да влијаете.

После речиси 15 години, НАСА се збогува со роверот Opportunity

На еден од најуспешните подвизи во меѓупланетарното истражување му дојде крајот.

Од НАСА објавија 2.450 нови и неверојатни фотографии од Марс

Ако барате самотија и убавина, нема подобро место од површината на Марс.

Подготовките и слетувањето на InSight на Марс низ фотографии и илустрации

Леталото InSight, скратено од Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport, слета на црвената планета на 26-ти ноември оваа година.

Научниците пронашле езеро со течна вода на Марс

Досега ни беше познато дека течната вода се формира наизменично на површината на Марс, но откритието за постоењето на езеро ги отвара вратите за многу нови откритија.

10 пречки што треба да ги надминат астронаутите на патот до Марс

Астронаутите кои ќе патуваат ќе треба да се соочат со бројни предизвици пред успешно да слетаат на црвената планета.
12