Како ќе ни влијае транзитот на Марс во Вага?

Како ќе ни влијае транзитот на Марс во Вага?

Од 27 август до 12 ноември, Марс преминува во знакот Вага и го насочува нашиот фокус на врските, партнерствата, на другите луѓе и на она што ни доаѓа од нив.

Како ќе ни влијае транзитот на Марс во Вага?

Некои врски ќе се променат, ќе видиме работи кои досега сме ги занемарувале, ќе запознаеме нови луѓе, можеби дури и ќе ја прекинеме или занемариме врската која ни создава проблеми.

Сега повеќе од кога било имаме можност да се видиме себеси во огледалото кое ни го држат другите луѓе. Она што навистина нè вознемирува кај нив, што нè лути, веројатно е нешто што го имаме во себе, но не сме подготвени да се соочиме со тоа. Затоа што го презираме, затоа што ни пречи… Затоа следните недели можат да бидат многу поучни во однос на личниот развој, особено ако станеме свесен набљудувач и гледаме без да реагираме. Расправии, судски спорови, почеток на ново партнерство, раскинување на лоша врска – сето тоа се можности кои се сигурни во текот на претстојниот период.

Колку сте добри во поставувањето граници? Дали знаете како да се заштитите од она што доаѓа однадвор и ви се заканува? Дали се осмелувате да кажете „не“ кога навистина треба? Дали им давате премалку или премногу на вашите врски? Балансот на давање и примање е клучен.

Сигурно е дека некои луѓе сега ќе ви се појават во ново светло, дека ќе треба да донесете некои одлуки, кои нема да бидат лесни бидејќи овој Марс е многу колеблив и неодлучен. „Што ако ја изберам опцијата А и целосно ги изгубам другите опции?“

Покрај тоа, овој Марс е голем шармер и заводник. Ако ви се чини дека некој ве освојува, дајте си време да видите што се крие зад тоа.
Правичност, воспоставување рамнотежа, посредување, мирно решавање спорови, но и пасивно агресивно однесување се некои од работите што нè очекуваат во следниот период.

Во претстојниот период постојат и големи можности да се случат разноразни расправии, судски спорови, започнување ново партнерство или раскинување на лошата врска.

Откако прочитавте за транзитот на Марс низ Вага, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае ретрограден Меркур од 23 август до 15 септември.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар