3-минутно правило: Најголемата грешка што ја правиме после туширањето!

Дали знаевте дека она што ѝ го правите на вашата кожа после туширањето е поважно од самото туширање?

Кендал може да си ја дозволи и најскапата крема, но таа го користи овој домашен рецепт од 3 состојки

Кендал го негува своето лице со крема која ја прави самата од 3 едноставни состојки.

Маска за суви раце од компири со којашто ќе ја победите непријатноста од ниските температури

Испуканите раце знаат да бидат голем проблем во есенските и зимски денови

Како влијаат сончевите зраци на нашата кожа и тело?

Кој не го сака сонцето? Тоа со своето присуство го подобрува нашето расположение и прави секој човек да изгледа поубаво.

3 едноставни и евтини начини за да изгледате помладо

Иако на младешкиот изглед најмногу влијаат животниот стил и гените, сепак доста важна улога игра и правилната нега.

Чудотворно древно египетско средство за затегнување на лицето

Древниот Египет бил познат по прекрасните жени со совршено негувана кожа и здрава коса

Направи сама: 3 рецепти за нега со пченкарно брашно

Во последно време стана многу важно препаратите за нега да содржат природни или органски состојки...

Направете сами: Природен мирисен лосион за сончање со фактор 20 кој и децата ќе го обожаваат!

Оваа крема, односно лосион е природна, преубаво мириса и многу е хидратантна.
Датум: 30 мај 2015
, Автор:

Домашна крема против брчки – резултати веќе за 7 дена

Оние кои сакаат да се грижат за својата кожа, штом еднаш ја пробаат оваа крема, со сигурност ќе ја засакаат. Ова е многу едноставен рецепт, со навистина зачудувачки резултати, кои ќе ги забележите веќе после 7 дена.
Датум: 04 окт 2014
, Автор:

Направете сами: Домашна крема против целулит. Резултати веќе после 7 дена!

Подготовката на ефикасна крема за ослободување од целулитот е полесна одошто мислите, а ваквиот препарат може да биде многу поефикасен од скапите креми кои ги купувате од продавниците.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:
12