10 парчиња облека кои секогаш се во мода

Коко Шанел рекла: „Модата исчезнува, само стилот останува ист.“ Оваа модна икона, чии креации се безвременски, не можела да биде повеќе во право.

Безвремено парче облека: Бела блуза!

Кога ќе се најдете во „тесно“, белата блуза е вашиот излез со кој ќе изгледате модерно, елегантно и шик.

Никогаш нема да погрешите: Црно-белата е секогаш добитна комбинација!

Понекогаш контрастот е она што ја прави облеката впечатлива и шик.

Елегантни танчари ги покажуваат своите движења во урбана срединa

Ова е серија фотографии кои ги прикажуваат класичните танцови движења во една урбана средина, доловени преку објективот на фотографот Омар З. Роблс.
Датум: 04 мај 2015

Неодолива есенска класика: кожна јакна

Кожната јакна е парче облека кое го обожаваат поголемиот дел од жените и мажите, особено во овој преоден период од годината, кога времето заладува.

6 рок класики настанати од шега

Понекогаш, токму додека се шегуваат испливува на површина генијалноста на големите музичари и ги создаваат своите најголеми хитови.

Флинтстонови повторно на малите екрани

Анимираната серија „Флинстонови“ премиерно се прикажуваше на американската телевизија „ABC“ во периодот од 30 септември 1960 година до 1 април 1966 во продукција на „Hanna-Barbera Productions“.