идол | Кафе пауза

Извадете ги постерите од собата, вашиот идол се крие во огледалото!

Ние гледаме некого, неговата работа и живот, па му се восхитуваме, тој е наш идол. Тоа е добро, но кога се посветувате на нечиј живот, заборавате на вашиот, на она што навистина сте.

Дами и господа, ви го претставуваме Холивуд Андерсон, музички талент кој никогаш нема да го заборавите

За време на аудициите во Њујорк, судиите и публиката од ТВ шоуто „American Idol“ добиле неверојатно изненадување - уличен свирач кој се претставил како Холивуд Андерсон...

Зошто малите деца сакаат да бидат секси?

Навистина делува чудно кога ќе видите дека девојче од десетина години на Фејсбук поставило слика на која позира како да се обидува да привлече некого со својот изглед, а сликата ја надополнуваат и некои дечиња кои се појавуваат на детските фестивали.

Запознајте ја Рита Ора

Оваа девојка, полека но сигурно ги освојува љубителите на добрата музика низ целиот свет, а како што и самата тврди, најдоброто од неа допрва доаѓа...
Датум: 08 јун 2012
, Автор:

Како да изгледате како омилениот пејач?

Имате идол кој е познат поп или рок пејач? Се воодушевувате на неговиот имиџ? Пронајдете го вашиот идол и облечете се во негов стил.

Подигнете го нивото на вашата самодоверба

Вашата претстава за себеси има огромно влијание врз тоа како другите луѓе ве доживуваат. Колку сте посамоуверени, толку е поверојатно дека ќе успеете во животот.
Датум: 12 сеп 2010
, Автор: