Многу едноставен рецепт: Крцкави полжави со зелка

Иако оваа пита е во форма на полжав, таа се прави многу лесно и многу брзо.

Порција среќа во ресторанот „Ван Гог е биполарен“

Станува збор за ресторан, инспириран од животот на легендарниот холандски пост-импресионист Винсент ван Гог. Сопственикот Џетро Рафаел тврди дека страда од истото психичко нарушување...
Датум: 02 апр 2012
, Автор:

10 најбогати извори на витамин Ц

За витаминот Ц се смета дека е важен сојузник ако се обидувате да ја победите настинката или некоја друга болест, но можете паметно да го искористите и како дел од вашата диета.
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

Заводливи девојки направени од зелка

Артистката Ju Duoqi од Пекинг, Кина изработила заводливи скулптури од полуголи девојки, кои се моделирани според изгледот на познати личности, како Лејди Гага и Мерлин Монро и се целосно изработени од зелка.

Машки сендвич

Голем, полн и вкусен - таков е овој сендвич...

Носи го она што го јадеш

Младата корејска уметница Sung Yeon Ju е дизајнерот на овие фустани направени од свежи овошја, зеленчуци и други јадења. Креациите се дел од нејзината серија „Wearable Foods“ (Храна што може да се носи)...