замрзнувач | Кафе пауза

Звучи лудо, но ако го ставите вашиот џемпер во замрзнувачот на една ноќ, резултатот ќе ве воодушеви: Тоа го решава најголемиот зимски проблем!

Сезоната на џемпери е отворена, а сите сме се сретнале со најнезгодниот проблем поврзан со нив – нивното боцкање.

Ова е најдобриот начин да го чувате лебот, а најлошиот е во најлонска кеса

Повеќето луѓе лебот го оставаат на работната маса во кујната, во кутија за леб или во некоја фиока од кујнските елементи, обвиен во најлонска или книжна кеса.
Датум: 18 сеп 2019
, Автор:

7 нови и алтернативни начини да го искористите замрзнувачот

Освен зеленчукот, овошјето и местото во замрзнувачот би можеле да чувате и некои парчиња облека или кујнски предмети.

Внимание: Овие 4 намирници никако не смеете да ги замрзнувате!

Замрзнувачот, откако постои, ни го олесни животот, но некои намирници едноставно не треба да се чуваат таму.

Најдобриот начин да го организирате вашиот фрижидер

Фрижидерот не е само обично складиште за храна – тој е високо-технолошка направа која ви овозможува да ги чувате своите омилените грицки и оброци во најпогодни услови.
Датум: 18 ное 2014
, Автор:

Направете си маска од алуминиумска фолија и вашето лице ќе заблеска

Професионалниот шминкер Реми Гафни предлага еден нов, генијален и креативен трик кој тврди дека ги намалува подочниците, а секој може да си го направи дома. Потребни ви се само кујнска алуминиумска фолија и ножици.

Видео: Раширете ги чевлите со помош на мраз

Купивте нови чевли на високи потпетици, но не можете да ги носите бидејќи ве стегаат? Овој проблем можете да го решите многу лесно.

Смрзнати киви на стапче, обложени со чоколадо

Направете си сами 100% овошен сладолед за само неколку минути...

Ледени кафе снегулки (Iced Coffee Slush)

Леден вкус на кафе кој нема да ве остави рамнодушни
Датум: 08 сеп 2010
, Автор: