Видео: Раширете ги чевлите со помош на мраз

Видео: Раширете ги чевлите со помош на мраз

Купивте нови чевли на високи потпетици, но не можете да ги носите бидејќи ве стегаат? Овој проблем можете многу лесно да го решите.Видео: Раширете ги чевлите со помош на мразМожеби веќе го знаете трикот со ставањето на чевлите во замрнувач, но овој начин е многу поефикасен. Постапката е многу едноставна:

  • Наполнете две кеси со патент со ¼ со вода.
  • Добро затворете ги и ставете ги во предниот дел на чевлите.
  • Пота ставете ги во замрзнувач за да се замрзне водата.

Овој трик е идеален за кожни чевли, а за оние од вештачка кожа најдобро е да ја повторите постапката неколку пати, бидејќи тие се враќаат во првобитната положба. Погледнете го видеото:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар