животно | Кафе пауза

Поради својата генетска мутација, овој златен ретривер ги освои срцата на многу луѓе

Златниот ретривер Енцо Виола, кој живее во Тексас и е роден со мутација односно голема црна дамка преку левата страна на лицето, ги освои симпатиите на многу корисници на Инстаграм.

Запознајте го Лео: Зајчето без уши кое изгледа како бебе лав

Ушите секогаш биле најпрепознатливата карактеристика на зајците и е тешко да се замисли како би изгледале без нив. Како и да е, природата работи на необични начини, а понекогаш дури се раѓа и зајак без уши. Неодамна, едно вакво зајче се роди во Ирска.

Куоката се нарекува најсреќно животно во светот, а овие фотографии го докажуваат тоа

Не мора повеќе да трагате по најсреќното животно на светот затоа што мислиме дека го пронајдовме!

Откријте нешто ново за себе: Кое од овие 5 животни ве фасцинира најмногу?

Можеби сте откриле лична поврзаност со одредено животно, но сè уште не ја знаете точната симболика, длабокото значење или целта?

Магичен тест: Во кое животно би сакале да се претворите?

Овој тест е поинаков од останатите. Ни ги покажува силите што демнат во нашата психа и ги поттикнуваат нашите избори.
Датум: 16 сеп 2019
, Автор:

Животното што ќе го забележите прво кажува многу за вашиот карактер

Нашата потсвест е навистина неверојатна и може да ни каже многу за нашиот карактер.

Првото животно што ќе го забележите открива многу за вашиот карактер

Животните што ги одбираме и преферираме можат да ни кажат многу за нашиот карактер и начинот на којшто размислуваме.

24-годишна доминантна горила наоѓа мало суштество во шума, и нејзината реакција е бесценета

Изгледа дека може да се најде поврзаност помеѓу сите видови живи суштества, без разлика колку тие се различни едни од други...

Тест: Одберете го омиленото животно и откријте интересни работи за себеси

Ако вашето омилено животно е мачка, вие сте многу интелигентни личности, имате високи идеали и сакате да скршнувате од правите патишта за да ги откриете патеките по коишто никој претходно не зачекорел...

Одберете едно животно и добијте ја својата неделна порака за добар живот

Со цел да дознаете кој совет ѝ е потребен на вашата душа, само одберете го првото животно што ќе ви го привлече вниманието од овие слики и прочитајте ја пораката во продолжение...

Тест: Животното што прво ќе го забележите ќе ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Дали сакате да добиете неколку информации за вашата потсвест која е скриена дури и од вас самите?