Чудовиштата од имагинацијата на овој артист ја прават нашата реалност многу позабавна

Чудовиштата од имагинацијата на овој артист ја прават нашата реалност многу позабавна

Велат дека не постојат граници на човековата имагинација, а доказ за тоа се и иновативните фотографии на Џаспер, аниматор, дизајнер, илустратор и уметник со повеќе од 10 годишно искуство во областа на филмот, музиката и маркетингот.

(19)-koga-cudovishtata-od-imaginacijata-ja-pravat-nashata-realnost-mnogu-pozabavna-kafepauza.mk

Како што самиот кажува, идејата ја добил кога решил да ги тестира новите iPad Pro и Apple Pencil. Секој ден во текот на месецот март, тој преку својот Инстаграм профил објавувал нови цртежи, во кои сигурно ќе уживате и на кои добро ќе се насмеете. Погледнете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар