женственост | Кафе пауза

Топ 20 удобни и женствени комбинации за прошетка по снегот

Снегот ќе ве измами да излезете надвор и да се прошетате на чист воздух, а во тие моменти може да изгледате фантастично.

Гламурот и женственоста што долго ги чекавте се враќаат во многу убав облик

Свилата никогаш нема да излезе од мода, а оваа година ќе се носи во форма на едноставни и женствени фустани. Свилата е материјал кој на облеката и на стилот им дава софистицираност и женственост.

6 трендови од минатото на кои треба да им обрнете внимание

Само што помисливте дека некои парчиња облека никогаш веќе нема да се носат, новите трендови почнаа да го демантираат тоа.

Дизајнерите избраа 3 модни додатоци што ќе доминираат во текот на 2020 година

Следува сезона во која ќе доминираат женствени додатоци, префинетиот изглед и елеганцијата ќе бидат повторно во тренд, а овие три модни додатоци често ќе ги гледате на улиците.

Како да станете поженствени?

Грижата за себе е главен услов за женственост. Поради тоа, не штедете на маникир, редовно посетувајте козметичар, следете го вашето здравје и не прескокнувајте го вежбањето.

Исцелувачката моќ на женските здолништа: Зошто е важно жените да носат сукњи и фустани?

Здолништата отсекогаш се сметале за главен атрибут на женственоста, а причината за тоа не е само во убавината на изгледот на жената кога ги носи.
Датум: 03 јун 2019
, Автор:

7 тајни за убавина и женственост од Французинките

Французинките се можеби едни од најубавите и најелегантните жени. Тие изгледаат совршено во секој дел од денот, и тоа без многу напор.

Како да носите костим, а притоа да не се чувствувате здодевно и монотоно?

За да не паднете во стапицата на модната досада, ние ви предлагаме ефикасни и занимливи освежувања на професионалната облека.

Моќни фотографии кои ни покажуваат дека и мускулестите жени се секси

7 мускулести жени кои успешно ги рушат сите стереотипи дека тие не се секси!

Жените родени во овој хороскопски знак се природен магнет

Имаат изразена дарба за комуникација, рационални се и природно ги привлекуваат сите околу себе.

7 причини зошто русокосите девојки се забавуваат повеќе

Студиите ни покажуваат дека тие се девојки кои многу повеќе се забавуваат во својот живот. Еве и зошто...