Купил погрешна среќка и добил 4 милиони долари

Некои луѓе едноставно имаат многу голема среќа. Еден американец освоил 4 милиони долари на лотарија, бидејќи сосема случајно купил погрешен лоз. На апаратот за купување лозови, тој по грешка купил среќка која чинела 20 долари наместо да земе од 10 долари.Купил погрешна среќка и добил 4 милиони долариОваа грешка се покажала како полн погодок за човекот кој доаѓа од малото гратче Флинт, кое се наоѓа во Мичиген. Тој сакал да остане анонимен, а лозот го купил од лотаријата „Cash for Life“.

„Секогаш играм лотарија за 10 долари. Немав намера да ставам банкнота од 20 долари во апаратот, бидејќи ми се причини дека од паричникот извадив 10 долари“ – изјавил тој.

Тој вели дека со парите од добивката најпрво ќе ги покрие сите долгови и хипотеката, а останатите пари ќе ги подели со фамилијата.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар