долговечност | Кафе пауза

Зошто луѓето родени во октомври живеат подолго?

Едно истражување вели дека бебињата родени во октомври почесто доживуваат да го прослават 100-от роденден.

Жена која го прославила својот 107-ми роденден, ја споделува тајната за долг живот: Останете сингл!

Луис Сигнор, која живее во Бронкс, Њујорк, се придржува кон здрава исхрана и редовна физичка активност.

Најдобар рецепт за долговечност: Не го сфаќајте животот премногу сериозно и смејте се!

Сите сакаат да живеат убав и долг живот. Тајната можеби е во смеењето.

9 навики на долговечните луѓе

Доколку сакате да живеете подолго, потребно е да вложувате во себе.

Хималајски рецепти за долговечност

Зошто во последните неколку години сè поголем број луѓе од Хималаите живеат над 100 години?

Што им е заедничко на луѓето кои живеат подолги и поздрави животи?

Луѓето денес живеат подолго од кога било во историјата на човештвото. Сепак, додека животниот век е продолжен, не значи дека квалитетот на животот го седи овој тренд.

Кои хороскопски знаци живеат најдолго?

Луѓето кои живеат преку 100 години имаат разни тајни за својата долговечност, но се чини дека нивниот долг живот има врска и со хороскопот.

Крзнени рекордери: 10-те раси на кучиња кои живеат најдолго

Кои кутриња најдолго остануваат да бидат најдобри пријатели со своите сопственици?

Овие 4 еликсири на младоста, убавината и долговечноста ќе ве одушеват со нивните резултати!

Секој сака да ја задржи младоста што е можно подолго, а со овие рецепти тоа и не е толку невозможно...

8 знаци кои укажуваат на долг и здрав живот

Сигурно повеќето од вас не знаат колку многу можат секојдневните нешта да влијаат врз вашиот животен век.
12