гестови | Кафе пауза

9 психолошки трикови што ќе ви помогнат да бидете во предност во секоја ситуација

Невербалната комуникација не се само вашето тело и мимиките, туку и мирисите и предметите со кои сте опкружени, а овие 9 необични трикови ќе ви помогнат да влијаете врз другите луѓе.

Еден ФБИ агент открива: Вака може да го „прочитате“ секој човек за 5 минути!

Истражувањата покажуваат дека во рок од 5 минути од запознавањето, можеме да добиеме впечаток за некоја личност.

Благодарение на љубезните гестови на непознати луѓе може да се чувствувате повеќе сакано отколку во романтична врска

Доволни се секојдневни мали гестови на странци, на колеги и на пријатели кои можат да бидат помоќни и од романтична љубов.

10 романтични гестови што ќе ја направат вашата врска посилна од кога било

Љубовта и врските се комплицирани, но постојат практични и лесни романтични совети што можете да ги практикувате за да се осигурате дека ќе го добиете најдоброто од нив.

5 навидум убави машки гестови што жените потајно ги мразат

Веројатно верувате дека со внимателните гестови можете да освоите поени кај партнерката, но се лажете.

Како да бидете уште подобра најдобра пријателка?

Доколку сакате да ѝ покажете на оваа личност колку всушност ви значи, следниве совети ќе ви помогнат во тоа.

50 мали нешта што прават мажите да се чувствуваат сакано во врската

Со овие мали гестови секој ден ќе му покажувате дека го сакате.

6 романтични гестови кои секоја жена ги сака

Без разлика дали сте заедно подолго време, или вашата врска е нова, понекогаш е неопходно да ѝ покажете на вашата партнерка дека ја цените.

Суптилни гестови со кои ќе ги натерате другите да ви веруваат

Кога ќе го знаете значењето на разните сигнали и како да ги испраќате истите, другите многу полесно ќе стекнуваат доверба во вас и ќе ве сакаат уште при првата средба.

Работа од соништата: Неверојатни гестови од шефовите кон вработените

Успехот на една компанија најмногу зависи од среќата на вработените. Некои шефови го знаат ова и прават неверојатни работи за своите вработени.