гестови | Кафе пауза - Part 2

5 пози што ќе ви помогнат да го совладате стресот за само 2 минути

Некои истражувања докажале дека постојат одредени пози што можат да го насочат нашиот мозок кон победа.

Совети за сите џентлмени: Воодушевете ја вашата сакана со едноставни гестови

Не треба да ја губите вербата дека навистина постојат оние херои кои можат да ви го стопат срцето, а мажите не треба никогаш да забораваат на нивните манири благодарение на кои ќе можат да ја освојат секоја девојка.

10 интимни гестови кои за мажите понекогаш немаат никакво значење

Некои момци без никаков проблем можат еден ден да ви симнуваат ѕвезди, а утредента да ве треснат со нив по глава.

7 машки гестови кои говорат многу повеќе од „те сакам“

Што се однесува до делата, тие се многу посилни од зборовите, па преку самите гестови можете и да откриете дали тој навистина се грижи за вас или не. Еве како...

7 суптилни начини на кои флертуваат срамежливите луѓе

Трикот е да обрнете внимание на малите, незабележливи детали.

Мажи, погледнете ги овие 16 нешта коишто сте обврзани да ги знаете за жените

Погледнете во женскиот мозок и откријте што всушност сакаат жените.

Запомнете: Работи кои не треба да ги правите доколку сакате вашата врска да успее

Поголемиот дел од луѓето ја имаат таа мана - лошите постапки во врската да ги оправдаат со големата љубов кон партнерот, но тоа е потполно погрешно.

Момци, со неколку едноставни гестови можете да ја освоите секоја девојка

Сонот на секоја девојка е таа да се почувствува специјално и почитувано, па затоа момци, додадете ги овие работи на вашиот репертоар.

Неколку едноставни начини да ја разгорите љубовта во врска која западнала во криза

Доколку чувствувате дека вашиот партнер полека се оддалечува од вас, на овие неколку начини можете индиректно да влијаете врз вашиот однос.

Најважните совети за интервју за работа кои никој не ви ги кажал досега

Ова се најважните совети кои треба да ги знаете доколку се подготвувате за интервју.
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Несфатените фраерски ставови

Џони Браво можеби е само лик од цртаните, но со сигурност е одраз на сите „јаки фраери“, а воедно се користи за да се исмеат истите.
Датум: 03 мар 2013
, Автор:

Најдобри и најбезбедни начини да ѝ ја покажете вашата љубов

Доколку во вашиот живот имате посебна дама на која сè уште не сте ѝ навестиле колку ви значи, можеби најдобро е да го сторите тоа што поскоро.
Датум: 20 ное 2012
, Автор: