01 август 2018 | Кафе пауза

Зошто сексот на плажа е навистина лоша идеја?

Погледнете ги следните четири причини зошто треба по секоја цена да го избегнувате сексот на плажа.

15 знаци дека низ вашите вени тече самовилска крв

И покрај тоа што светот верува дека самовилите се фиктивни, келтските верувања се сосема спротивни.

Сексуална астролошка компатибилност: Овен и Риби

Помеѓу овие два знака постои хемија и сексуална привлечност, која може да се развие додека тие се сѐ уште само пријатели.
Датум: 01 авг 2018
, Автор:

Помалку од 1% луѓе можат да го забележат животното на оваа слика – дали и вие сте едни од нив?

Во моментов повеќето не можат да ја видат пандата во илузијата, но ако продолжиме вака, нема да можеме да ги видиме ни пандите во реалноста!

Придржувајте се до овој едноставен принцип и ќе имате вечно здрава и успешна врска со вашата сродна душа

Откријте како применувањето на принципот „возвраќање на добрината“ ќе ви донесе долготраен успех, ако сте во љубовна врска со вашата сродна душа.

Ново истражување открило дека канабисот го продолжува животот на заболените од рак до 3 пати

Ова делува како добар пат за наоѓање поефикасен начин за справување со ужасната болест.

Хороскопските знаци кои претерано многу живеат во минатото

Без разлика колку се трудат да останат во моментот и да живеат во сегашноста, едноставно нешто постојано ги влече наназад.

8 мејкап совети што секоја природна црвенокоса девојка треба да ги знае

Дебра Месинг, Ејми Адамс, Џулиен Мур, Моли Рингвалд... не мора да продолжиме со набројување за да докажеме дека црвенокосите полека, но сигурно почнуваат да владеат со светот на модата.

Тест: Одберете една златна мандала и дознајте што треба да направите уште денес

За да погледнете во себе и да го чуете вашиот внатрешен глас, вие мора да најдете начин да го паузите свесното размислување.

Забавни фотографии од мажи што се обидуваат да ја направат совршената фотка од своите сакани

Мажите се обидуваат да направат сè што е во нивна моќ за совршената фотографија на својата сакана.