Тест: Одберете една златна мандала и дознајте што треба да направите уште денес

За да погледнете во себе и да го чуете вашиот внатрешен глас, вие мора да најдете начин да го паузите свесното размислување. Најлесниот начин да го сторите тоа е со помош на ваков тест. Едноставно земете длабоко воздух, сосредоточете се над областа на вашата глава (позната како крунска чакра) и одберете го цртежот што најмногу ве привлекува.

Првата златна мандала

Семето што е засадено денес ќе има фантастичен потенцијал за раст во вашата иднина. За ова семе, односно за оваа идеја ќе биде потребно многу време, планирање и трпение дур се оствари. Токму затоа и пробајте да се опуштите и полека да го следите текот на настаните, без да форсирате или да туркате со сила.

Ова е одличен начин да го започнете денешниот ден. Да се водите од мислата дека постојат безброј можности кои само чекаат да ги пуштите во својот живот.

Втората златна мандала

Време е да се откажете од нештата што ве држат во место. Сите ние имаме различни пороци како кофеин, цигари и драми… но, исто така имаме и избор да одлучиме во што ќе се впуштиме, а во што не.

Денес е совршен ден за да го подобрите нездравото однесување. Заменете го со нешто позитивно, нешто што е добро за вашата душа.

Третата златна мандала

За вас, денешниот ден може да донесе големи пресврти во животот. Но, мора да почнете да преземате одговорности. Иако тоа може да делува и по малку застрашувачко, не дозволувајте овој страв да ве спречува да го живеете животот што го заслужувате.

Па, ако конечно се ослободите од стравот вие уште денес ќе почнете нова фаза во животот, фаза што ќе биде исполнета со многу исцелување, исчистување и ослободување од негативната карма.

Oдберете ја и сликата што најмногу ве плаши, кликнете на неа и откријте нешто неочекувано за вашата потсвест

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар