7 загатки што можат да ви помогнат брзо да ги наоѓате изгубените работи

За да ги решите овие загатки ќе мора да барате изгубени работи, а тоа претставува одлична вежба за мозокот.

5 работи што секој од вас треба да ги побара во љубовната врска

Врските бараат многу работа и не можат да опстанат ако е задоволена само едната страна.

Поучна приказна: Човекот кој постојано барал нешто

Колку радосни моменти можете да издвоите од вашиот живот?

Магични зборови кои ќе направат да звучите поубедливо

Убаво е да се поседува вештина со која лесно ќе можете да ги натерате луѓето да го направат она што го сакате.

Престанете да го барате партнерот кој го посакувате и почнете да го барате оној кој ви треба

Поставете реалистични граници кои нема да бидат површни и бидете отворени да ја прифатите љубовта во која било форма и да се најде пред вас.

Што треба да добиваме од љубовната врска без да побараме?

Ова се неколкуте работи кои секој човек ги посакува од партнерот во врската, а кои не би требало да ги побара за да ги добие.

Едноставен трик за оние кои често забораваат: Како секогаш да знаете каде ви се клучевите?

Ако не знаете каде ви се клучевите, не барајте ги баш секаде... тие се поблиску до вас отколку што мислите!

Како да го побарате (и да го добиете) она што го сакате?

На работното место клучно е да знаеме како да го побараме она што го сакаме и како да се потрудиме да го добиеме. Ова се 6-те техники кои секој мора да ги совлада.
Датум: 29 апр 2015
, Автор:

Пред да одберете книга, прочитајте ги следниве неколку совети

Наоѓањето добра книга за читање понекогаш може да биде многу тешко. Но, еве една листа од предлози кои веруваме дека ќе ви помогнат да го направите вистинскиот избор.

Животното мото на хороскопските знаци

Со помош на овој кус астро-водич дознајте зошто нечии туѓи постапки можат тотално да ве извадат од такт, иако за други луѓе тие не претставуваат ништо лошо.
Датум: 12 јан 2014
, Автор:

11 показатели дека сте досадни на Твитер

Додека твитате, би било добро да ги избегнувате следните работи...
Датум: 16 мај 2012
, Автор:

12 трикови со кои луѓето се служат за да ве изманипулираат

Бидејќи знаењето е најдобрата одбрана, прочитајте ги овие 12 техники, кои луѓето ќе се обидат да ги употребат на вас, за да го добијат тоа што го сакаат. Ако ги знаете триковите, нивната цел ќе биде безуспешна.