14 ноември 2018 | Кафе пауза

Дали сте знаеле дека овие 4 бои им стојат одлично на сите?

Колкупати ви се случило да одберете одличен модел, што многу ви се допаѓа, но неговата боја едноставно не ви одговара со тенот?

Момци имаме одлични вести за вас: Гледањето во женски гради ќе ви помогне подолго да живеете

Само 10-минутно гледање во женски гради за мажите има ист ефект како и 30-минутни аеробик вежби, тврди д-р Карен Ветербај.

Магични илустрации во кои се сретнуваат познатите бајки и мексиканскиот фолклор

Артистката Мирел Ортега има вистинска страст за раскажување приказни.

Нова топ дестинација за живот за млади луѓе од Европа

Центарот за корисничка поддршка на Луфтханза ИнТач во Брно во моментов вработува, а тоа е потврда дека навистина постојат прилики за вработување на луѓе од нашиот регион во оваа интересна земја!
Датум: 14 ное 2018
, Автор:

Истражување тврди дека сексуалната ориентација зависи од формата на дланките

Како и читањето од дланка, и ова истражување треба да се прифати со доза скептицизам.

Верувале или не, овие шокантни знаци покажуваат дека сте возрасни

Дали некогаш сте помислиле дека веќе сте возрасни?

5 причини зошто треба секогаш да ги барате ризичните нешта

Позајмица, покачување, донација... овде спаѓа што било за коешто ви е потребна нечија помош. Проблемот е што помошта не е понудена.

Пред нас е кинеската година на земјената свиња: Очекувајте напредок, среќа и одлични можности!

Годината на земјената свиња особено ќе им одговара на оние што се родени во 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995 и 2007 година.

25 чудни совети за патувања од кинеската влада

Наводно, Кинезите стекнале лоша репутација како туристи, па нивната власт се обидува да го поправи тоа.

Ручек за 15 минути: Овие вкусни тортиљи ќе ве натераат да заборавите на доставата!

Подобро е да си направите сами ручек, отколку да порачате од некаде каде што не ни знаете што ставаат во оброците...

Одберете едно лице и откријте интересни детали за вашиот карактер

Според експертите, врската помеѓу нашите очи и мозок е навистина комплицирана...

Како Интернетот го менува начинот на којшто размислуваме?

Интернетот навистина ни го промени животот - ни помага во навигацијата, ни помага да се поврземе со пријателите и има навистина неочекувани ефекти на човечкиот мозок.
12