Одберете едно лице и откријте интересни детали за вашиот карактер

Според експертите, врската помеѓу нашите очи и мозок е навистина комплицирана и сè што гледаме минува низ милиони фоторецептори пред да стигне до мозокот. Потоа мозокот ја чита добиената информација, ја толкува и ни кажува што всушност сме виделе. Средниот дел, толкувањето, не е ист кај сите луѓе и зависи од нивниот карактер. Токму поради тоа, овој тест ќе ви помогне да откриете нешто повеќе за вашиот карактер.

1. Кое лице изгледа изненадено?

Одберете едно од лицата и откријте интересни детали за вашиот карактер

 • Одговор

  1. Приземјени сте и лесно се согласувате со другите.

  2. Навистина сте организирани и точно знаете што треба да правите.

 

2. На кое лице му е здодевно?

Одберете едно од лицата и откријте интересни детали за вашиот карактер

 • Одговор

  1. Вие сте смирени и емоционално стабилни.

  2. Имате многу високи очекувања за себе.

 

3. Кое лице е под стрес?

Одберете едно од лицата и откријте интересни детали за вашиот карактер

 • Одговор

  1. Емоционално сте истрошени и потребен ви е одмор.

  2. Не ги сакате нештата кога се постојани, флексибилноста е вашиот стил.

 

4. Кое лице изгледа исплашено?

Одберете едно од лицата и откријте интересни детали за вашиот карактер

 • Одговор

  1. Настојувате да се грижите за работи што се надвор од ваша контрола. Најдете начин да се опуштите.

  2. Вие сте перфекционист и зависни сте од работа.

 

5. Кое лице изгледа тажно?

Одберете едно од лицата и откријте интересни детали за вашиот карактер

 • Одговор

  1. Сакате да избегнувате несогласувања и да живеете во свет без конфликти.

  2. Точно знаете што сакате да постигнете во животот.

 

6. Кое лице изгледа среќно?

Одберете едно од лицата и откријте интересни детали за вашиот карактер

 • Одговор

  1. Многу сте љубопитни и животот ви е како лавиринт.

  2. Вие сте рационални и сакате кога сè е точно дефинирано и оди по план.

 

7. Кое лице изгледа разочарано?

Одберете едно од лицата и откријте интересни детали за вашиот карактер

 • Одговор

  1. Секогаш размислувате добро пред да делувате.

  2. Ви недостига самодоверба и често барате признание од пријателите.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар