Дали сте знаеле дека овие 4 бои им стојат одлично на сите?

Колкупати ви се случило да одберете одличен модел, што многу ви се допаѓа, но неговата боја едноставно не ви одговара со тенот? За среќа, постојат неколку бои што изгледа на сите им стојат добро, без разлика на сè. Бојата на косата и на кожата едноставно немаат никакво влијание на нив. Па, погледнете во продолжение за кои бои зборуваме…

1. Тиркизна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gilda Ambrosio (@gildaambrosio) on

Оваа сино-зелена боја не е лесно да се комбинира, барем на почетокот. Но, откако ќе ги најдете правите парчиња облека, таа целосно ќе го трансформира вашиот изглед. Тоа што е интересно е дека можете да ја комбинирате оваа боја и со контрастни нијанси, како на пример, со црвена.

2. Црвена

Црвената без сомнение е класика. Таа убаво им стои на сите и го надополнува секој изглед. Според новите модни правила, црвената можете да ја комбинирате и со буквално сите бои во вашиот шкаф, правејќи ја една од најлесните за носење.

3. Нежно розова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STYLE DU MONDE (@styledumonde) on

Иако многумина од вас веднаш ќе протестираат дека оваа боја не им стои на сите, според истражувањата, грешите! Потребно е само да ја најдете вистинската нијанса и ќе заблеската во комбинација што сте мислеле дека никогаш не би ја облекле.

4. Темна виолетова

Дознајте и како да носите чизми до глуждови со кратко здолниште.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар