7 неверојатни работи што му се случуваат на вашето тело кога за прв пат ќе бакнете некого

Постојат многу хормони, хемикалии и биолошки фактори од кои зависи колку ќе биде добар првиот бакнеж.

Сте имале лошо искуство со бакнувањето? 10 грешки кои водат до лош бакнеж

Колку повеќе вежбате толку повеќе ќе ја усовршите вашата техника, но внимавајте да не ги правите следниве 10 грешки кога се бакнувате...

6 необични работи кои му се случуваат на вашето тело кога се бакнувате

Ако почнете да анализирате како всушност се одвива бакнувањето, целиот процес би можел да стане по малку одбивен и чуден.

Како се бакнуваат хороскопските знаци?

Дознајте како ѕвездите влијаат на вашиот стил на бакнување, која техника најмногу ви одговора, но и кој хороскопски знак најдобро се бакнува.

Неодоливо слатки животни кои едноставно не можат да ги сокријат нивните чувства

Нема потреба да чекате специјални прилики за да им покажете на вашите љубени дека сте пресреќни што ги имате покрај вас во вашите животи.
Датум: 23 мар 2016

Животните докажуваат дека бакнежите не се само за луѓе

Дали само луѓето знаат што е вистинска љубов или и животните знаат да сакаат?
Датум: 13 феб 2016

12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ве зближува со вашиот љубовник и прави да уживате во сензуалната врска.
Датум: 03 феб 2016

Топ 10 најлуди начини за да согорите калории

Денес, поголемиот дел од луѓето се опседнати со бројот на калории...

7 чекори до долг и незаборавен бакнеж, исполнет со многу емоции и страст

Заборавете на оние кратки бакнежи на образот и бакнете го/ја како да нема утре!