Жена фотографирала луѓе пред и откако ги бакнала, а нивните лица кажуваат сè

Замислете си дека сте отишле на некое место за да слушате музика, да танцувате и да се релаксирате. Одеднаш доаѓа странец и ви вели да ве бакне. Дали би биле премногу засрамени, или би истапиле напред? Џоана Сиринг, фотографка од Њујорк, решила да го направи ова за време на фестивал во Данска. Главната цел ѝ била да го долови вистинското лице на фотографираните луѓе. Како што ќе видите во продолжение, таа нашла одлична алатка за да го направи тоа. Промената што може да ја направи еден бакнеж е навистина неверојатна, а фотографиите на Џоана само го потврдуваат тоа.

1. Зарем оваа насмевка може да биде поширока?

Жена фотографирала луѓе пред и откако ги бакнала, а нивните лица кажуваат сè

2. Од самодоверба до срамежливост со само еден бакнеж

Жена фотографирала луѓе пред и откако ги бакнала, а нивните лица кажуваат сè

3. „Не можам да верувам дека ова е реално“

Жена фотографирала луѓе пред и откако ги бакнала, а нивните лица кажуваат сè

4. „Мораш да ми се јавиш после сето ова“

Жена фотографирала луѓе пред и откако ги бакнала, а нивните лица кажуваат сè

5. Изгледа бакнежот бил навистина добар

Жена фотографирала луѓе пред и откако ги бакнала, а нивните лица кажуваат сè

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар