Сè што треба да знаете за слабеењето со јаболков оцет

Секој којшто се обидува да ослабе бара разни додатоци во исхраната што можат да му помогнат.

Што претставува „бакнежот на третото око“?

Можеби звучи како нешто навистина лесно и слатко, но овој бакнеж може да предизвика чувства кои се многу посилни од љубовта.

Грешка во креветот што може многу да ве чини

Сигурно ви е познато сценариото кога пред сексот мажот го вади кондомот од фармерките или паричникот...

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

Секој од нас бил во ситуација кога му се блокирал мозокот...

Одберете око и откријте таен детаљ за вашата потсвест

Погледнете ја сликата и одберете го окото што веднаш ќе ве привлече – тоа е одбрано од вашата потсвест.

10 знаци дека вие и вашиот партнер сте создадени еден за друг

Штом ќе се вљубите, доаѓаат и грижите. Дали вие и партнерот сте создадени еден за друг? Дали врската ќе го издржи тестот на времето?

Ритуал за исполнување на желбите: Денешната полна месечина носи големи промени

Оваа полна месечина е во првата декада на Риби, па најголемо влијание ќе има на оние родени во првиот дел од годината.