баба | Кафе пауза

Баба авантурист: 91-годишна баба која има патувано во многу земји е доказ дека никогаш не е доцна за вашите соништа

Ве покануваме да го прославите животот на Баба Лена преку фотографии и да запомните дека никогаш не е доцна да направите нешто, особено ако тоа е нешто што отсекогаш сте сакале да го направите.

Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

Дороти Полак е 103-годишна бабичка која после излегувањето од изолација во старечки дом ја направила својата прва тетоважа.

Баба – една од најважните личности во животот на детето

Ароматичен џем, миризлив чај, бајки за добра ноќ, безгранична љубов – кои асоцијации ги будат кај вас вашите баби? Сигурно, најдобрите!

Зошто бабата по мајка има поголемо влијание во вашиот живот за разлика од бабата по татко?

Дали некогаш сте помислиле дека постои биолошка разлика помеѓу бабата по вашата мајка и бабата по вашиот татко?

Девојка ја изненадила баба ѝ носејќи ја нејзината венчаница

Венчавките се големи настани кои доаѓаат со многу планирање и традиции...

23-годишна жена е најмладата баба на светот

Сè досега немаше 23-годишник кој го планира раѓањето на својот внук. Но, една жена ја има титулата најмлада баба, на возраст од само 23 години.

Нашите баби знаеле најдобро: Ова се 3-те работи што секогаш ги имале во домот

Дали се сеќавате на работите што вашата баба секогаш ги чувала во домот?

Размислувања во кои ќе се пронајдат само „бабите“ во друштвото

Некои жени ја губат волјата да се забавуваат по цела ноќ. А, доколку сте и вие помеѓу нив, тогаш сигурно ќе се пронајдете во овој текст.

Оваа 93-годишна бабичка го замолува интернетот да ѝ помогне да си го одбере најубавиот свадбен фустан

Силвија Мартин има 93 години и ќе се мажи со нејзиниот долгогодишен пријател Френк Рејмонд (88), во јули, оваа година, но има еден проблем: не може да се одлучи кој ѝ е омилен од четирите фустани што ги избрала.

8 незаменливи причини зошто си ги сакаме баба и дедо

Времињата поминати со нашите баби и дедовци се најубавите сеќавања од нашето детство.

Што сѐ можете да добиете како подарок од вашата баба?

Вашите баби ве сакаат многу, па затоа секогаш се грижат за вас.