астрологија | Кафе пауза
Се ближи најсреќниот ден во 2022 година! Откријте за кој датум станува збор.
off

Се ближи најсреќниот ден во 2022 година! Откријте за кој датум станува збор.

Дознајте какво убаво изненадување ќе ви приредат ѕвездите на овој ден!

Каква лекција го очекува секој хороскопски знак во 2022 година?

Прочитајте какви животни лекции ќе ни донесе новата година.

Тибетскиот хороскоп открива сè за вас врз основа на вашата година на раѓање!

За тибетскиот хороскоп велат дека е еден од најпрецизните хороскопи!

Денес е 11 ноември: Поврзете се со универзумот и замислете си желба!

Затворете ги очите за миг и замислете си желба, сигурни сме дека универзумот ќе направи сè за да ви ја оствари!

Ним им недостасува самодоверба: Во овој хороскопски знак се раѓаат најосамените луѓе

Иако може да изгледаат многу самоуверено однадвор, понекогаш дури и арогантно, нивната внатрешност е сосема поинаква.

Сонцето влегува во Близнаци: Какви космички промени нè очекуваат во следниот период?

Еве ги главните астролошки настани што нè очекуваат за време на владеењето на Близнаците од 20 мај до 21 јуни.

Што ќе донесе розовата супермесечина на 27 април?

Астролозите истакнуваат дека енергијата на денот на полната месечина, како и неколку дена пред и по 27 април, ќе биде особено интензивна.

Зошто 2 февруари ќе биде најсреќниот ден во месецот?

Бројот 2 во нумерологијата се однесува на двојност и рамнотежа - зрачи со енергија на соработка, дипломатија и партнерства.

Зошто се важни 28-мата, 56-тата и 84-тата година од животот?

Секој циклус е како патување на кое треба да тргнете. Иако постојано сте дел од некој циклус, добрата вест е дека постои излез од затворениот круг.

Како животот ќе ви се смени на подобро годинава, според хороскопскиот знак?

Секоја година е поинаква од претходната и носи некакви промени за секој од нас. Дознајте што ќе ви донесе оваа година, според вашиот хороскопски знак.

Астролозите откриваат: 2020 ќе биде најдобрата година за оваа деценија!

Астролозите тврдат дека имаме причина да ѝ се радуваме на наредната година.

Што би требало да направи секој хороскопски знак пред да заврши овој месец?

Месецот е речиси при крај. Октомври беше добар за некои знаци, а помалку омилен за други.