Што ќе донесе розовата супермесечина на 27 април?

Што ќе донесе розовата супермесечина на 27 април?

Супермесечина е поим што ја означува полната месечина што е најблиску до земјата, а освен што е близу до нас, таа е посебна поради уште една работа – се нарекува розова месечина затоа што нè осветлува напролет, во најцветниот и најромантичниот период од годината.

Што ќе донесе розовата супермесечина на 27 април?

Оваа Месечина ќе биде исклучително изразена на небото, така што ќе можете максимално да уживате во нејзината убавина. Нејзините кратери ќе бидат видливи дури и без двоглед и телескоп.

Астролозите истакнуваат дека енергијата на денот на полната месечина, како и неколку дена пред и по 27 април, ќе биде особено интензивна. Нè очекуваат многу динамични и интензивни емоции, а она што е скриено сега излегува на површина – од мисли до емотивни желби. Бидејќи овој пат розовата полна месечина е во знакот на Вага, ќе има многу можности вашата душа конечно да најде некоја утеха.

Розовата супермесечина бара малку да се истакнете, да бидете сами, да се одморите и да си посветите време на себе. Ова е период од годината кога ви треба енергетско чистење од лоши енергии и вибрации и полнење со некои позитивни чувства. Време е да ги осветлите вашите визии и намери за иднината, но и да воспоставите внатрешен мир.

Оваа месечина ќе ве охрабри да ги проширите вашите хоризонти и вашата перспектива.

Прочитајте што ни носи април и кои се најголемите астролошки транзити.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар