Истражување: Животните стануваат ноќни за да избегнат контакт со луѓето

Одбивајќи да живеат и да се однесуваат на oдржлив начин, луѓето ја уништуваат Земјата.

Што прво правите од сабајле и што открива тоа за вашиот карактер?

Начинот на кој го започнувате денот може да открие многу за вашите животни приоритети.

Зошто треба да внимавате на поставеноста на огледалата во спалната соба?

Иако ви изгледа сосема логично да имате огледало во спалната соба затоа што ви е потребно додека се облекувате и шминкате, тоа всушност и не е најдобра идеја.

11 причини зошто би требало секојдневно да возите велосипед

Направете ја вистинската одлука за вашето здравје и посегнете по велосипедот.

5 начини како да направите викендот да ви изгледа подолг

Викендот е време кога треба да се одморите од напорната работна недела. Искористете го правилно!

Мрзливите викенди се полоши за вашето здравје отколку целата работна недела

Едно ново истражување ни открива дека седењето цел викенд на каучот може да биде полошо за вашата тежина од работењето во седечка позиција цела недела.
Датум: 13 мар 2016

Неколку начини за да го оживеете вашето детство

Ако сте родени пред дигиталната ера на видео игрите и 24-часовната интернет зависност, повеќе од веројатно е дека сте го поминале вашето детство на здрав и активен начин.

Момците се согласија: Ова се работите кои не сакаат да ги видат на социјалните мрежи

Вашето однесување на социјалните мрежи може да ги одбие момците.

За 12 минути до повеќе среќа во животот

Ако сте одморени, инспирирани сте и ви е забавно, одеднаш сте и поуспешни во она во што сакате да бидете успешни и животот станува поубав.

6 знаци дека сте зависни од нешто

Нема ништо лошо во тоа да се ужива во нешто, но постои тенка линија помеѓу здравото уживање во нешто и зависноста.

8 работи кои ви го успоруваат метаболизмот, а никогаш не би ги претпоставиле

Постојат многу нешта кои влијаат на работата на вашето тело, па можно е не знаејќи го влијанието на некои, да мислите дека правите сѐ како што треба, а сепак да не е така.

Како да бидете поздрави, посреќни и попродуктивни личности?

Сите сакаме да бидеме здрави, среќни и продуктивни, трите нешта кои гарантираат исполнет живот. Кои се навиките на здравите, среќни и продуктивни личности?
Датум: 27 ное 2014
, Автор: