авангардно | Кафе пауза

Бијонсе: Во деведесеттите авангардна, но како изгледа тоа денес?

Сите сме имале лоши фази што се однесува до модата. Па, така и Бијонсе, таа е сепак човек и прави грешки како и сите ние понекогаш. Ова се нејзините најлоши модни избори.
Датум: 09 фев 2015

Руска приказна на Модната недела во Скопје

Благородништво, нежност и авангардност! Овие епитети се инспирацијата за новата модна колекција на докажаната македонска дизајнерка со несекојдневен вкус Олгица Ѓоргиева.

Спортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајн

Мерцедес Бенц Стајл Купе со својот авангарден дизајн ќе претставува репер за идните модели на спортски автомобили.

Футуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван Херпен

Ментор ù бил Александар Мекквин, па јасно е дека меѓу најголемите обожаватели на нејзините креации е Лејди Гага.
Датум: 16 јан 2012
, Автор:

Неверојатен, синхронизиран танц со раце

Преку нов синхронизиран танц со рацете, талентираната ирска двојка Сузан Клери и Питер Хардинг повторно ја освои интернет-публиката. Тие подготвиле видеоспот со откачена авангардна кореографија...
Датум: 09 јан 2012
, Автор: