Футуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван Херпен

Футуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван Херпен

Младата холандска дизајнерка Ирис ван Херпен полека го освојува светот на модата. Нејзините авангардни и футуристички креации, во последно време предизвикуваат сè поголем интерес во јавноста. Кај 27-годишната Херпен нема правила. Таа комбинира стари и заборавени техники со иновации и материјали, кои на некој начин ја дефинираат иднината во модната индустрија.

Ако знаете дека ментор ù бил Александар Мекквин, тогаш ви е јасно дека меѓу најголемите обожаватели на нејзините креации е Лејди Гага. Од светот на познатите, покрај за Гага, Херпен креира и за Бјорк. Познавачите на модата веќе ја поистоветуваат со легендарниот Мекквин.Футуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенùФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван Херпен

Футуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван ХерпенФутуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван Херпен


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Veronika Reply

    Ovie ko za Gaga kreirani 😀

  2. nataly Reply

    ako bide vakva idninata na modnata industrija otidovme odraka!!

Остави коментар